LedigKingosgade 1818 Frederiksberg C
Centralt beliggende lejlighed - Fuldt møbleret
Kun til internationale lejere. Egnede til enlige beboere. Fast lejeperiode på 12 måneder.
Lejligheden er vel beliggende centralt på Frederiksberg i skellet til København V. Der er indkøbsmuligheder i ejendommen og gåafstand til grønne områder og offentlig transport. Lejligheden udlejes fuldt møbleret.
Man ankommer i lejlighedens entre med skabe og plads til overtøj. Herfra er videre adgang til et godt åbent stuerum og køkken. Her er indrettet både spise- og opholdsafdeling og der er en flot udsigt til baggården. Fra stuerummer er udgang til en overdækket altan i god størrelse der fremstår privat. Køkkenet i stuerummet er af nyere dato og er vel indrettet med gode hårde hvidevarer.
Der er separat soveværelse indrettet med en enkeltmandsseng og garderobeplads. I forbindelse med soveværelset er lejlighedens badeværelse med separat bruseniche. Der er adgang fælles vaskeri i kælder og ingen opvaskemaskine i lejligheden.
Der er adgang til et stort fælles parkeringsområde bag ejendommen samt et hyggeligt gårdmiljø.
Udlejes ikke som delebolig. Forbrugsudgifter er ikke inklusiv i huslejen. Bedst egnede til enlige lejere.