LedigAmerika Plads 2100 København Ø
Lys og moderne lejlighed på attraktive Amerika Plads udlejes
Velkommen til denne skønne og moderne lejlighed, beliggende på 2. sal i en veldrevet ejendom fra 2007 – med elevator, flot opgang og alle de bekvemmeligheder, man kan ønske sig i en moderne bolig. Her får du en indflytningsklar lejlighed med en attraktiv beliggenhed tæt på både havnefronten, grønne områder, gode transportmuligheder og Østerbros mange hyggelige caféer, restauranter og butikker.
Lejligheden byder på et rummeligt og lyst køkken/alrum, hvor store vinduespartier sikrer et skønt lysindfald hele dagen. Det stilrene køkken er udstyret med alle hårde hvidevarer og har god skabsplads samt direkte udgang til en stor, solrig altan – perfekt til afslapning, morgenkaffe eller hyggelige aftener med venner.
Det store master bedroom har ligeledes udgang til altanen og er indrettet med indbyggede skabe, som giver masser af opbevaringsplads. Derudover rummer lejligheden endnu et værelse med indbyggede skabe – ideelt som børneværelse, kontor eller gæsteværelse.
Badeværelset er rummeligt og moderne med separat bruseniche samt vaskesøjle med vaskemaskine og tørretumbler. Hertil kommer et stort depotrum inde i lejligheden, som giver ekstra plads til opbevaring.
Ejendommen ligger på populære Amerika Plads – et moderne og attraktivt kvarter tæt på både havnepromenaden, Langelinie, Kastellet og Østerbros pulserende byliv. Du bor her med kort afstand til indkøb, offentlig transport (S-tog, metro og bus) samt gode parkeringsmuligheder.
Forbrug er ikke inkluderet i lejen.
Lejemålet kan ikke deles.
KUN EXPATS
Book en fremvisning
Information
Godt at vide
OpvaskemaskineTørretumblerVaskemaskine